New Caledonia

Görünüm listeleri

Realigro.biz.tr içinde satılık ev ilanlarına bakabileceğiniz dünya çapındaki ilk gayrimenkul arama motorudur New Caledonia

Yeni Kaledonya'da satılık emlak

Yeni Kaledonya, Güney Pasifik'te bir düzine ada içeren bir Fransız bölgesidir. Palmiyelerle çevrili plajları ile tanınan, su altı yaşamıyla dolu bir lagüne sahiptir ve 24.000 kilometrekarelik alanıyla dünyanın en büyük lagünlerinden biridir. Büyük bir mercan resifi, dalış meraklıları için favori bir yer olan ana ada Grand Terre'yi çevreliyor. Başkent Nouméa, çok sayıda Fransız tarzı restoran ve lüks mağazaya ev sahipliği yapmaktadır.

Yeni Kaledonya, Avustralya'nın doğusunda, Pasifik Okyanusu'nun güneybatısında yer alan bir Fransız denizaşırı bölgesidir. Fransızlar Nauru'yu sömürgeleştirdiğinde, ülkenin topraklarını ele geçirdiler. Bazıları sömürgecilere özel mülk olarak verilirken, diğerleri Kanaklara "yedek" olarak verildi. Ancak bu rezervler Fransız malı olarak kaldı.

 

Yeni Kaledonya'da satılık bir mülk satın almak istiyorsanız, prosedür çok kolay değil.

Tıpkı diğer Pasifik ülkeleri gibi, Yeni Kaledonya'da da toprak mülkiyetinin kurulması zordur. Kira için arazi haklarını elde etmek, arazi mülkiyet haklarını devretme atalarının geleneklerinden dolayı zordur. Bunun dışında, sömürgeciler ve yerliler arasında toprağın gerçekte kimin olduğu konusunda anlaşmazlıklar var.

Yeni Kaledonya'da satılık emlak arayabileceğiniz farklı yerler var.

Faubourg Blanchot, güzel binalara ve kolonyal mimariye ev sahipliği yapmaktadır. Nouméa'nın bu bölgesi, on dokuzuncu yüzyılın sonlarını andırıyor ve hala neredeyse altmış kolonyal binayı koruyor.

 

 

Poindimié, Yeni Kaledonya'nın ana adası Grande Terre'nin kuzeydoğu kıyısında yer almaktadır. Kanak kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yer. Ülkenin bu kuzey kesiminde aşiretler barınma ve temel imkanlarla çok sade bir hayat yaşıyor. Ve Yeni CAledonia'da satılık mülkünüzü taşımak ve satın almak için ideal olabilir.

Bourail köyü, birçok tarihi binanın yanı sıra Gouaro'daki eski bir deniz feneri ve eski askeri postane ile pitoresk bir kasabadır. Bourail Müzesi,

Yeni Kaledonya tarihini ve ülkede kullanılan son giyotini de görebilirsiniz. Şehrin dışında, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan mercan kayalığı vardır. Bu şehrin en ünlü anıtlarından biri, adını şapka giyen bir adama benzediği iddia edilen kıyıda bir kaya oluşumu olan Bonhomme de Bourail'dir.

Öyleyse Yeni Kaledonya'da satılık emlak satın aldığınız bu muhteşem adalardan birini seçebilirsiniz ve sizin için doğru mülkü bulacağınızdan eminiz.

  •  
    Yeni Kaledonya'ya taşınıyor. Expatriate ve Yeni Kaledonya'da yaşa

        Şimdi yaz mevsiminin ortasındayız. Turistler en güneşli plajları istila eder, birçoğu yoğun bir çalışma ve fedakarlık yılı sonrasında biraz huzurun tadını çıkarmak için son dakika bir yer arıyor. Hepimiz biliyoruz ki yaz, çeşitli nedenlerle en çok beklenen mevsimdir. Ama neden kendini kısa ...

2005-2023 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB